PREČO HO MUSÍM MAŤ ?

Výrobok, ktorý Vám ponúkame má svoju dušu. Je to jeden z mála elektronických produktov na trhu, ktoré boli z väčšej časti vyrábané a montované ručne. Prácnosť pri výrobe tohto zosilňovača je vyššia ako pri výrobe 25 palcového televízora. Ľudia, ktorí ho vyrábajú , sú konkrétni, neanonymní. Sú plnými menami podpísaní na certifikáte originality, ktorý je súčasťou dodávky. Čo je hlavné, vyrábali ho pre Vás.

“Ak si tento zosilňovač umiestnite do Vášho HiFi kútika, bude tam aj o 20 rokov. Bude spájať históriu elektroniky s dnešnou modernou a budúcou ešte neznámou dobou.”



PREČO TO HRÁ TAK DOBRE?

Pri vývoji zosilňovača sme nerobili žiadne kompromisy, ktoré by mali vplyv na kvalitu zvuku. Pre tú sú rozhodujúce dva prvky: výkonová elektrónka a  výstupný transformátor. Na Slovensku sídli jeden z  najväčších svetových výrobcov elektrónok. Kvalita ich výrobkov
je špičková. Keďže zosilňovač je určený na počúvanie hudby v  bytových alebo tomu ekvivalentných priestoroch, zvolili sme výkon zosilňovača na úrovni
2 x 3 W. V  pracovnej triede A (lineárny režim) dodá takýto výkon elektrónka EL84 z  produkcie firmy
JJ Electronic.

Na kvalite výstupného transformátora závisí predovšetkým prenos nízkych a  vysokých tónov. Platí, že čím nižšie tóny chceme prenášať, tým väčší je transformátor. Spôsob vinutia transformátora zase ovplyvňuje prenos a  skreslenie vysokých tónov. Nami vyvinutý transformátor má rovnaké alebo lepšie parametre ako výstupné transformátory najznámejších kultových značiek.

PRETO ZOSILŇOVAČ HRÁ TAK DOBRE:)

PREČO SÚ ELEKTRÓNKOVÉ ZOSILŇOVAČE LEPŠIE AKO TRANZISTOROVÉ ?

Elektrónky majú za sebou už veľmi dlhú históriu od roku 1907. Zdalo sa, že objav tranzistora ich produkciu úplne pochová, ale nebolo tomu tak. Elektrónky si našli miesto hlavne v audio zosilňovačoch

a nástrojových aparatúrach. Dôvod je ten, že prechod zvukového signálu cez aktívny prvok (tranzistor alebo elektrónku) spôsobí jeho skreslenie a  riešenia s  použitím elektrónok prinášajú lepšie výsledky.

Tranzistor je výrazne nelineárnejší prvok ako elektrónka a  na jeho “linearizáciu” , t.j. zníženie harmonického skreslenia THD (Total Harmonic Distortion) je potrebné zavedenie silných záporných spätných väzieb. Tie dokážu výrazne znížiť harmonické skreslenie (na stotiny percenta), ale majú veľmi nepriaznivý vplyv na skreslenia TID (Transient Intermodulation Distortion) a  SID (Slew-Inducted Distortion). Mimoriadne nepriaznivý vplyv na kvalitu zvuku má intermodulačné skreslenie - má tú vlastnosť, že vytvára v  signále neharmonické zložky, ktoré majú uchom neidentifikovateľný vzťah k  základnému signálu. Elektrónky sú výrazne lineárnejšie prvky, ako tranzistory a  elektrónkový zosilňovač využíva k  svojej práci minimum spätných väzieb. Harmonické skreslenie pod 1% je pri elektrónkovom zosilňovači na hranici realizovateľnosti, ale toto nám pri počúvaní takmer nevadí- vyvoláva len celočíselné násobky frekvencie signálov. To znamená, že generované frekvencie sú v  harmonickom vzťahu k  fundamentálnemu signálu, čo ucho dobre vníma. Vyslovene rušivé skreslenia TID, SID a  hlavne IMD elektrónkový zosilňovač produkuje na úrovni o  rád nižšej , ako výkonovo ekvivalentný tranzistorový zosilňovač.

© 2014 RMC s.r.o. & Popular